Santuokos nutraukimas bet kokiu atveju yra daug streso ir rūpesčių sukeliantis procesas. Šiandien galima šį procesą atlikti internetu ir taip sutaupyti brangaus laiko, išvengti psichologiškai nemalonių situacijų bei efektyviau išsiaiškinti individualius poros poreikius. Straipsnyje aptarsime skyrybų internetu tvarką bei tokios procedūros privalumus.

Trumpai apie santuokos nutraukimą

Kadangi mūsų šalyje santuoka yra oficialiai įformintas savanoriškas vyro ir moters susitarimas sukurti šeimos teisinius santykius, nusprendus nutraukti santuoką reikalingos atitinkamos oficialios procedūros.

Santuoka gali būti nutraukiama esant trims skirtingoms aplinkybėms:

  • Pirma – bendru abiejų sutuoktinių sutikimu.
  • Antra – vieno iš sutuoktinių prašymu.
  • Trečia – dėl vieno iš sutuoktinių arba abiejų sutuoktinių kaltės.

Pirmuoju atveju vyro ir moters santuoka nutraukiama supaprastinto proceso tvarka. Esant vieno sutuoktinio prašymui arba siekiant santuoką nutraukti dėl vieno arba abiejų sutuoktinių kaltės, santuokos nutraukimo prašymas perduodamas gyvenamosios vietos apylinkės teismui.

Skyrybų procese gali būti reikalingi šie dokumentai: santuokos liudijimas, abiejų sutuoktinių paso kopijos, vaikų gimimo liudijimų kopijos, „Regitros“ pažymos apie turimas transporto priemones, „Registrų centro“ pažymos apie santuokos metu įgytą nekilnojamąjį turtą, dokumentai sutuoktinio kaltei įrodyti ir kt.

Kaip vyksta skyrybos internetu

Jeigu santuoką abiem sutuoktiniams pavyksta nutraukti bendru sutarimu, tarpininkas paprastai nebūna reikalingas. Tačiau kitais atvejais skyrybų procesas yra kiek sudėtingesnis, todėl jums gali būti reikalinga pagalba.

Jei tvirtai apsisprendėte įgyvendinti santuokos nutraukimo procesą internetu, jums nereikia studijuoti Lietuvos Respublikos įstatymų ir konsultuotis su teisininkais. Pirmiausia jūs užpildysite iš anksto paruoštą išsamią skyrybų anketą. Tuomet su jumis susisieks skyrybų internetu specialistas ir prireikus patikslins informaciją bei informuos apie tolimesnę proceso eigą. Jei pageidausite, jums bus pateikta preliminari skyrybų kaina. Jei paslaugos jums atrodys priimtinos, jums bus atsiųsta teisinių paslaugų sutartis, kurią pasirašysite ir išsiųsite paslaugos teikėjui. Esant poreikiui, reikiamus skyrybų dokumentus už jus paruoš paslaugos teikėjas. Skyrybų tarpininkas taip pat gali pasirūpinti privalomosios mediacijos procesu, paskirti patikimą mediatorių ir taip išvaduoti jus nuo mediacijos rūpesčių.

Tolimesnėje proceso eigoje nuolat būsite informuojami apie esminius skyrybų proceso terminus, turėsite laiko apsvarstyti klausimus, į kuriuos dar neturite atsakymų, o prireikus specialistai jums suteiks efektyvią konsultaciją. Galiausiai beliks sulaukti teismo sprendimo ir jums bus atsiųstas ištuokos dokumentas, jei jo pageidausite.

Santuokos nutraukimo internetu privalumai

Nuotoliniu būdu sprendžiant santuokos nutraukimo klausimus galima išvengti emocinių iššūkių, ramiai apgalvoti savo sprendimus ir įvertinti susiklosčiusią situaciją. Toks santuokos nutraukimo būdas yra racionalus sprendimas, jei vienas ar abu sutuoktiniai gyvena užsienyje ir neturi galimybių grįžti į Lietuvą.

Skiriantis internetu paprasčiau randami tinkamiausi sprendimai turto dalybų, finansinių įsipareigojimų, tolimesnio vaikų išlaikymo ir auklėjimo klausimais. Jei santuokos nutraukimui yra reikalingas teisminis procesas, sugaišite daug laiko ieškodami tinkamo advokato ir besirūpindami reikalingų dokumentų įteikimu teismui.

Skyrybų tarpininkas, su kuriuo bendraujate internetu, gali už jus atlikti šiuos darbus ir atliks juos sklandžiai, nes turi tam reikalingų žinias ir patirties. Be to, jis užtikrins, kad paslaugomis liktumėte patenkinti, proceso metu naudojama informacija liktų konfidenciali, kad jūs pasiektumėte užsibrėžtus tikslus ir visas skyrybų procesas būtų sklandus.

Tvarkydami skyrybų klausimus internetu jūs taupote savo laiką, saugote fizinę ir dvasinę sveikatą, esate nuolatos informuojami apie proceso eigą ir galite ramiai tęsti savo gyvenimą, o juk būtent tai šioje sudėtingoje situacijoje ir yra svarbiausia.