Skyrybos – dėl kokių priežasčių dažniausiai nesutaria išsiskiriančios poros?
Niekam nėra paslaptis, kad skyrybos sukelia didžiulį diskomfortą. Kai kuriems žmonėms toks gyvenimo etapas galėtų priminti didžiausią kančią, tačiau tikrai yra nemažai ir tų, kuriems tai didžiausias išsilaisvinimas. Bendrąja prasme būtų galima teigti, kad skyrybos skyryboms nėra lygios – tūkstantis skirtingų priežasčių, pasiaiškinimų ir aplinkybių, dėl kurių dauguma yra linkę tiesiog nesutarti.
Įdomu ir tai, kad net ir tuo atveju, kai galiausiai poros nusprendžia išsiskirti, randa vis tiek daugybę niuansų, dėl kurių yra užvilkinamas skyrybų procesas. Kai kurie žmonės galbūt taip elgiasi dėl to, kad nenori paleistų santykių, stengiasi, kuo įmanoma ilgiau užvilkinti ir pataisyti susidariusią situaciją – kitiems atrodo, kad jie nusipelnė didesnės turto dalies, kovoja už vaikų globą, net ir tuo atveju, jeigu dėl jų kaltės santykiai griūna. Taigi, kokios yra tos priežastys, kurios sudaro įtaką, jog skyrybos būtų užvilkinamos, o galutinis rezultatas – nebūtų pasiekiamas?
Dažniausiai pasitaikantis atvejis – vaiko globa. Tai yra itin emocionalios bylos, pasižyminčios skirtingomis santykių nagrinėjimo peripetijomis. Dažniausiai vaiko globą dalinasi tuomet, kai santykiai nutrūksta neplanuotai, neapgalvotai – galima išdavystė ir papildoma sąžinės graužatis, kuri tiesiog nenori paleisti vaiko. Vis dėlto, tokios skyrybos pareikalauja itin daug finansinių išteklių ir laiko sąnaudų, kadangi reikia sutarti ne vien tik dėl to, kiek laiko galės vienas iš tėvų matytis su vaiku, kokios bus alimentų mokamos sumos, kaip dažnai jas privalės sumokėti, iki kokio termino – galbūt ilgiau, nei kol vaikas taps pilnametis – ir panašiai.
Taip pat itin dažnas atvejis, kai skyrybos atrodo jau taps nepakeliama kančia – turto dalybos. Papildomai galima pastebėti ir tai, kad turtas šiuo atveju lyginamas ir su finansiniais įsipareigojimais, kadangi teoriškai pasiimtos paskolos, lizingas, ar bet kuris kitas finansinis įsipareigojimas, užgyventas santuokos metu, turėtų būti skirstomas. Žinoma, didžioji dauguma atvejų liudija tai, kad žmonės situacijose nebūna patenkinti – tačiau ir nelieka po skyrybų. Panašu, kad pats patogiausias atvejis būtų tas, jog turėtas turtas parduodamas – arba už nepriklausančią sumą sumokėtų vienas iš poros ir tokiu būdu kompensuotų kitam nuostolį.
Žinoma, plačiau panagrinėjus, paanalizavus ir pasigilinus būtų galima rasti ir daugiau priežasčių, kurios liudija porų nesutarimą skyrybų metu. Vis dėlto, viršuje pateiktos yra kone pagrindinės ir dažniausiai pasitaikančios.