Kodėl skyrybos bendru susitarimu yra siektinas kiekvieno atvejo pavyzdys?
Skyrybos yra niekam nemaloni patirtis. Vis dėlto, žmonės, kurie nusprendžia taip elgtis, jie supranta į ką veliasi, bei kokios gali būti viso to pasekmės. Dažniausiai žmonės nėra linkę skyrybų sureikšminti, nebent skyrybos sieja ne du, o kelis asmenis – tai gali būti ir vaikai, ir savo nuomonę bekišantys tėvai ir panašiai. Bet kuriuo atveju, galiausiai prižengiama prie minties, kad žmonės savanoriškai sprendžia ir elgiasi taip, kaip jiems tą akimirką atrodo, jog yra geriausia. Tačiau, nepaisant galutinio pasirinkimo, išlaikant emocijas ir neleidžiant joms išsiveržti, galima išvengti neatidėliotinų problemų. Ką turime omenyje?
Įprastinis atvejis vaizduoja tai, kad skyrybos dažniausiai ilgą laiką lieka „karšta“ tema, kurią veda niekas kitas, kaip tik emocijos. Atitinkamai, skyrybų metu, ypač, jeigu toks sprendimas buvo vienašališkas, galima ne vien tik, kad dar stipriau apsipykti, tačiau ir susikurti rimtų problemų tarpusavyje. Vien dėl to ir teigiame, kad tokiose situacijose nėra nieko geriau, nei skyrybos bendru susitarimu – išsiaiškinus visas ramybės neduodančias detales galima tinkamai sudaryti sutartį, panaikinti esamą, tai yra vestuvių, ir galiausiai pradėti gyventi taip, kaip jums atrodo teisinga.
Kokios dažniausiai sąlygos būna įvertinamos skyrybų bendru susitarimu? Žinoma, itin daug kas priklauso nuo visų esamų aplinkybių bei nuo to, kiek iš tikrųjų pastaruosius du žmones dalykų ir aplinkinių faktų sieja. Pavyzdžiui, jeigu skyrybos nesieja daugiau, nei dviejų asmenų, o be viso to ir santuokos metu joks turtas nebuvo užgyventas, kaip sakoma, tada tikriausiai, kad nebus įmanoma rasti realių priežasčių, kodėl skyrybos bendru susitarimu negalėtų būti įgyvendintos, kodėl gi galėtų atsirasti kokios nors problemos. Vis dėlto, jeigu buvo sukurta nauja gyvybė, ar tai buvo santuokos metu įsigytas turtas, kuris užrašytas ant abiejų asmenų ir išleisti pinigai taip pat buvo imti iš abiejų uždirbtų atlyginimų – pasiekti skyrybas bendru susitarimu gali nebebūti tokia paprasta užduotis ir reikės ieškoti daugiau kompromisinių sprendimų.
Vis dėlto, dabartinių teisininkų praktika suteikia puikias gaires žmonėms. Kadangi skyrybos bylose yra linkę žmonės bendradarbiauti, tikrai, kad galima nesudėtingai rasti logiškų kompromisų, kurie iš esmės patenkintų tiek vieną, tiek kitą poros pusę. Taigi, suvokiant tai, nereikėtų pernelyg papildomai jaudintis – paprasčiausiai, stenkitės ieškoti patogių išeičių, kurios leistų ir sugaišti mažiau laiko, ir potencialiai nesukeltų streso.