Naujienos

Kodėl gi skyrybos turėtų tapti tik paskutine išeitimi?

Sakoma, kad tarpusavio santykiai yra niekas kitas, kaip tik sunkus darbas. Tai veikla, kuri reikalauja itin daug dėmesio, asmeninių pastangų, finansų bei visų kitų gyvenimo aspektų kontrolės, savitvardos ir poros, kaip vieneto, suvokimą. Vis dėlto, atsižvelgiant į žmonių charakterių savybes, į pagrindines priežastis, kodėl pora nusprendė būti kartu, ir, be viso to, ar laikui bėgant sprendė iškilusias problemas, ar jas tik atidėjo, galima suformuoti atitinkamą porų paveikslą ir numatyti, ar santykiai tik nebus iš tų, kurie statistiškai yra linkę labai greitai baigtis.
Anot amerikiečių statistikos portalų, skyrybos pasitaiko kas antroje šeimoje – net ir tuo atveju, jeigu poros jau susilaukė atžalų. Tai yra įdomu, kadangi Lietuvoje vis dar vyrauja požiūris, kad didžioji dauguma nesutariančių porų vis dar ir laikosi už to, kad juos sieja vaikas, kuris tikrai nenusipelnė gyventi be kurio nors iš tėvų – priešingai, jie turi tapti vaikui paspirtis, atrama ir pavyzdys, vaizduojantis, koks turi būti tikrosios šeimos paveikslas.
Toks požiūris nėra klaidingas – tai tik įrodo, kad skyrybos yra pastatomos į paskutinę vietą, kaip neišvengiamą išeitį, tuo atveju, jeigu niekaip daugiau poros gyvenimo sulipdyti nebeįmanoma. Vis dėlto, pažymima, kad santykiuose iškylančios problemos kai kuriais atvejais yra ir natūraliai suvokiamos – dabartinės jaunos poros paprasčiausiai pernelyg greitai susižavi, nevertina santykių statuso ir tiesiog mėgaujasi vienas kito draugija, kai iš tiesų reikėtų rimtai pagalvoti apie tai, kuo gi buvimas kartu galėtų pasibaigti. Gyvenimas šia akimirka ir negalvojimas apie nieką daugiau laikui bėgant gali neigiamai atsiliepti – net ir pačios menkiausios iškylančios problemos gali tapti kertiniu tašku, kuris privers į artimą žmogų žiūrėti kitaip, nei iki šiol. Dingo paprasčiausias santykių tvarumas, liko – tik trapumas.
Taigi, ar tikrai skyrybos turėtų tapti paskutine išeitimi? Žinoma. Jeigu jau nusprendėte būti su žmogumi, galvoti apie tolimesnį gyvenimą, o be viso to, jeigu jau ir tie patys vaikai atsirado – tai tik vaizduoja tai, kad kažkada su žmogumi jums buvo gera, jog skyrybos gali būti klaidingas sprendimas, kuriuo aklai pasikliauti nereikėtų. Žinoma, kai kuriais atvejais galima įžvelgti ir santykiuose esančius kraštutinumus, kurie neleis ieškoti nė paskutinės vilties – tad privalote, prieš priimant svarbų gyvenimo sprendimą, tikrai įvertinti tai, ar tik skyrybos nebus tai, dėl ko laikui bėgant gailėtumėtės.


Parašykite komentarą

Your email address will not be published. Required fields are marked *