Naujienos

Dėl kokių priežasčių įvyksta skyrybos?

Dvidešimt pirmojo amžiaus žmonių gyvenimas ypač pasižymi visiems puikiai pažįstama fraze – „nespręsk apie knygą, žvelgiant vien tik į viršelį“. Tiesą sakant, nepaisant to, kurią gyvenimo sritį būtume linkę analizuoti, galima pastebėti, kad patys turtingiausi žmonės nesibaido dėvėti paprasčiausius rūbus, o apsimetantys turtuoliais – nė žodžiu neprasitaria apie esančias skolas ir išsiperkamuoju būdu įgytus daiktus. Žinoma, tai sąlyginis stereotipas, kurio taikyti negalima visais atvejais, tačiau esmė ta, kad šiais laikais, žvelgiant iš šono, nustatyti, ką nors tikro, gali būti pernelyg sudėtinga užduotis.
Identišką situaciją įžvelgiame ir tuomet, kai prakalbame apie porų, šeimų gyvenimus. Žmonės, kurie itin aktyviai dalyvauja socialiniuose tinkluose, yra linkę pabrėžti asmeninio gyvenimo nuostabumą, poros tvarumą – tad kai kuriais atvejais galėtų pasirodyti pernelyg keista, kodėl sekančią dieną pasirodo straipsniai, kalbos, ar gandai, jog žmonės, vaizdavę idealiausius įmanomus santykius, staiga nusprendžia pasukti visiškai kitais keliais – išdygsta skyrybos. Žinoma, nenorime pastebėti tai, kad kiekvienas privalo viešoje erdvėje dalintis tuo, kas yra tikra, jog negali dėvėti kaukių ir skleisti ne visiškai tikrą informaciją – ne, tai yra žmogaus pasirinkimo būdas. Tačiau esame įsitikinę, kad daugeliui taip pat įdomu yra ir tai, kaip gi tokios skyrybos susiformuoja, kaip gi prie šio žingsnio yra galiausiai prižengiama – taigi, turinyje pasigilinsime, kodėl gi dažniausiai įvyksta skyrybos.
Pirmiausia, būtų galima pabrėžti tai, kad jeigu ir galėtumėte pagalvoti, kad žmonės iki šiol slėpė neigiamas santykių savybes, kai kurie dalykai tikrai tiesiog nutinka netikėtai. Panašu, kad įstabiausia skyrybų priežastis yra išdavystė, nepaisant to, kurios lyties asmenį konkrečiai būtume linkę įvardyti. Pažymime, kad žmonės pakankamai neretai nesuvokia to, ką galima labai greitai prarasti, todėl įvairiausios situacijos, kai tampama neištikimais, negali būti paaiškinamos ir tų pačių žmonių dėl savo elgesio. Taip pat, skyrybos nutinka ir tais atvejais, kai žmonės ilgą laiką stengiasi taikstytis vienas prie kito, jaučiasi, kad nesiklausoma jų nuomonės, kad nėra vertinami ir galiausiai palūžta – kitaip sakant, komunikacijos stoka. Vien dėl šių priežasčių įvairūs psichologai ir yra linkę nuolatos kartoti, kad žmonės tarpusavyje bent valandą per dieną privalo kalbėti apie bet ką – orą, gėles, kaip prabėgo diena, ar panašiai – kitu atveju, tik laiko klausimas, kada žmogus pajus tą susidariusią tuštumą ir pradės ieškoti alternatyvių galimybių, kaip ją užpildyti.
Skyrybos – sprendimas, ne atsitiktinumas. Tad gerai pagalvokite, ar toks rezultatas jus tenkintų.


Parašykite komentarą

Your email address will not be published. Required fields are marked *